Park area, hotel Rixos
Rixos Prykarpattya
відпочинок в парку, готель Ріксос
Отельный комплекс Риксос Прикарпатье
номер готелю Ріксос
Мейер-терапия
Програма Майер терапії, готель Ріксос
Игра в русский бильярд, отель Риксос
Гідро масаж, готель Ріксос Прикарпаття
Конференц-зал в готелі Ріксос Прикарпатя
ключ от номера, отель Риксос
Ресторан Европейской кухни, Риксос Прикарпатье
Вестибюль отеля, Риксос Пркарпатье
the hotel territory of Rixos Prykarpattya
Блог
Потреба людини у воді
celendar
3.10.2022

Кожен із нас з дитинства знає, що прожити без води неможливо. Лише кілька діб – і людина просто вмирає від зневоднення організму, адже рідина є критично необхідною для забезпечення процесів життєдіяльності наших організмів.

Як відомо, потреба людини у воді на добу для дорослого становить від 1,5 до 2,5 літра води. Причому це не обов’язково має бути рідина у вигляді води, чаю, кави, супу чи соку. Враховуйте, що в багатьох продуктах також міститься дорогоцінна волога, концентрація якої особливо висока в овочах, фруктах та ягодах.

Досягнення цивілізації дозволили нам з вами не перейматися нестачею дорогоцінної рідини, однак у багатьох містах її якість залишає бажати кращого. Причин цьому безліч:

 • несприятлива екологічна обстановка у промислових мегаполісах;
 • погана якість комунікаційних мереж (водопроводу, каналізації);
 • забруднення ґрунту;
 • злив відходів промисловості у водоймища і так далі.

Все це призводить до того, що вода з наших кранів вже не може називатися «живильною» вологою. Це скоріше технічна рідина, яка підійде для прання та вологого збирання, але ніяк для вживання.

Винен у цій ситуації сама людина, яка своєю господарською діяльністю просто знищує природу та її ресурси. Що ж робити простому обивателю, якому не байдуже, якої якості він використовує воду?

Насамперед, вибирати дійсно корисну воду зі збалансованим складом, купуючи бутильований продукт або самостійно очищаючи водопровідну воду системами фільтрації з використанням зворотного осмосу.

Корисні властивості води для організму

Користь води очевидна, адже вона є компонентом, необхідним життя кожного організму. Доступ до води вважається критерієм існування живих організмів у природі. Вона входить до складу всіх клітин нашого організму. У дорослих становить до 60-70% загальної маси тіла.

Найбільше води є у нашому тілі:

 • у спинномозковій рідині;
 • у кістковому мозку;
 • у плазмі крові;
 • у головному мозку.

Достатній вміст води в організмі гарантує підтримання постійної температури тіла та правильний перебіг життєвих процесів. Вона необхідна, серед іншого, для перетравлення та всмоктування поживних речовин, а також для регуляції водно-електролітного та кислотно-лужного балансу.

Як зазначалося вище, джерелом води у раціоні є напої та харчові продукти. Найбільше води (87-95%) містять фрукти та овочі. Молоко та молочні продукти також є важливим джерелом води у раціоні.

У чому полягають корисні властивості води? Насамперед, це транспортування та доставка. Багато поживних речовин розчиняються у воді, а потім транспортуються в рідкій формі до кожної клітини нашого тіла.

Вода, що міститься в слині, сприяє утворенню харчових прикусів, просуванню їх далі по травному тракту і відповідає за правильне функціонування травних ферментів. Всі ці процеси протікають гладко завдяки воді, що міститься в слині, шлунковому соку, кишковому соку та жовчі.

Крім того, вода гальмує гнильні процеси в тонкій кишці та стимулює роботу кишечника. Крім транспортування поживних речовин, вода також очищає організм, видаляючи продукти життєдіяльності, такі як сечовина, через нирки, вуглекислий газ через легені і піт через шкіру.

Вода, що міститься у крові, підтримує постійну температуру тіла. Кров складається з морфотичних елементів (еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів) та плазми, що становить близько 55% об’єму крові, у тому числі 90-92% становить вода.

Кров розподіляє тепло по всьому тілу і відводить його з місць, де його забагато. Якщо температура навколишнього середовища вища за температуру шкіри, тіло починає «віддавати тепло», випаровуючи воду. Насправді випаровування відбуваються постійно, без нашого відома, проте, це мінімальні кількості, практично непомітні та непомітні.

Тому під час хвороби, що супроводжується лихоманкою, людина починає інтенсивно потіти. У цьому випадку важливо пам’ятати про правильне зволоження та заповнення втраченої рідини.

Вода «захищає» внутрішні органи, будучи важливим компонентом усіх рідин організму (спинномозкової та амніотичної рідини, наприклад). Вона захищає наш головний мозок, спинний мозок, очне яблуко, а також плід під час вагітності.

Саме завдяки воді внутрішні органи не пошкоджуються під час руху. Вода є одним із компонентів синовіальної рідини, завдяки чому запобігає тертю суглоба, а також є компонентом слизу, що відповідає за змочування внутрішніх органів.

Функції води в організмі

Вода, крім безпосереднього вгамування спраги, може допомогти у видаленні шлаків з організму, які виходять із пор шкіри разом з потом. Крім того, функції води включають забезпечення нашого тіла додатковими елементами та інгредієнтами раціону.

Мінеральні води можуть містити у своєму складі магній (рекомендований вміст – понад 80 мг/л), кальцій (понад 200 мг/л), а також хлориди, натрій, сірку та бікарбонати. Через різне призначення води ми не повинні звикати лише до одного її типу, а адаптувати її споживання до поточних умов та здоров’я.

Унікальні властивості води відмінно виявляються у разі високих температур, важкої фізичної роботи або високої активності, за яких ми виділяємо підвищену кількість поту. Разом із згодом організм втрачає не лише воду, а й мінерали, тому в такі дні рекомендується пити високомінералізовану воду.

Для людей з помірними фізичними навантаженнями достатньо води з низьким або середнім ступенем мінералізації.

Яку воду краще пити?

Якою має бути ідеальна питна вода? Її типів існує досить багато, тому при виборі слід насамперед керуватися основною метою її споживання. Для вгамування спраги найкраще використовувати джерельну або маломінералізовану мінеральну воду.

Якщо вода повинна бути частиною дієти, яка забезпечує певні мінерали, тоді вам слід вибрати мінеральну воду, яка відповідає вашим потребам.

Експерти розрізняють води з урахуванням кількості мінералів, що містяться в одиниці обсягу. Відповідно можна вибрати джерельні, столові, ароматизовані, лікувальні та мінеральні води з різним рівнем мінералізації.

Джерельна вода зазвичай дешевша за мінеральну, але й менш цінна в плані складу. Її властивості та мінеральний склад особливо не відрізняються від водопровідної води. Тому питво джерельної води для нас нейтральне і не приносить нам жодної користі, коли йдеться про поповнення раціону мінералами.

Джерельну воду одержують із кришталево чистих джерел, розташованих у надрах землі. Їх характерно невелика кількість мінералів, з вмістом коливається від 150 до 500 мг/л.

Столові води – це джерельні води, збагачені одним або декількома мінералами, найчастіше з додаванням мінеральної води або окремих мінералів. Столові води також мають низький рівень мінералізації, а вміст мінералів становить від 150 до 500 мг/л.

Природна мінеральна вода, згідно з визначенням, – це вода, отримана з доведених ресурсів підземних вод і яка характеризується стабільним мінеральним складом та властивостями, що мають фізіологічне значення, є корисними для здоров’я.

Мінеральні води можуть заповнювати дефіцит різних мінералів у раціоні, залежно від їх складу вони можуть мати лікувальний характер.

Насправді, при виборі цього варіанта ще потрібно враховувати додатковий критерій, яким є ступінь мінералізації:

 • вода слабомінералізована, мінералізація нижче 500 мг/л;
 • води помірно мінералізовані; вміст мінералів від 500 до 1500 мг/л;
 • сильномінералізовані води, вміст мінеральних речовин понад 1500 мг/л.

Якщо розглядати категорію лікувальних вод, то для них характерний дуже високий вміст мінералів, що значно перевищує високомінералізовані води. Лікувальні води не можна вживати без поважної причини або за призначенням лікаря, оскільки можуть порушити баланс мінералів в організмі.

Розрізняють кілька їх різновидів, включаючи залізисті, фтористі, йодисті, сульфідні, кремнієві, вуглекислі, щавлеві та радонові лікувальні води.

На прилавках магазинів, поряд з мінеральною або джерельною водою, можна знайти все більше ароматизованих вод, наприклад, полуничної або лимонної. Чи є покупка його таким же добрим вибором, як покупка звичайної води?

Ароматизована вода насправді не вода, а напій. Цей тип продукту часто продається в однакових пляшках і з схожою етикеткою, щоб у покупця склалося враження, що його вибір такий корисний для здоров’я, як покупка простої води.

На жаль, крім води у складі присутні:

 • цукор;
 • глюкозно-фруктозний сироп;
 • штучні ароматизатори.

Багато людей, які купують цей тип продукту, думають, що така вода корисна для здоров’я, але це не більше, ніж маркетинговий хід виробників. Якщо ви не любите пити просту воду, краще купити мінеральну воду та збагатити її смак додаванням лимона та м’яти.

Чи можна використовувати найдешевший і доступний варіант – водопровідну воду? Прямо з-під крана небажано, адже в ній може бути все, що завгодно, починаючи від іржі від старих труб і закінчуючи мулом із місць забору.

Якість води можна покращити, якщо використати сучасні системи фільтрації. Вони не лише допомагають видалити небажані речовини, а й покращують смак та запах. Такий фільтр повинен мати картридж з активованим вугіллям, який видаляє з води частинки хлору, іржі та піску.

Також може знадобитися фільтр для знезалізнення, пом’якшення води, а також блок зворотного осмосу, що видаляє навіть нанозабруднення.

Як правильно пити воду?

Суворих і правил, коли і як пити воду, насправді немає. Зазвичай ми п’ємо, коли відчуваємо потребу – спрагу, наприклад. Влітку споживання рідини суттєво зростає через те, що організм її втрачає разом із потом. Взимку, як правило, ми відчуваємо меншу потребу у воді.

Крім того, при деяких хворобливих станах, таких як лихоманка або ниркові захворювання, потреба у воді зростає. Наприклад, при пропасниці підвищення температури тіла на один градус збільшує потребу у воді на 10%.

Норма споживання води

Яка норма споживання води для людини? Слід розуміти, що потреба наших організмів у цьому елементі багато в чому визначається такими факторами та нюансами, як, наприклад:

 • склад раціону харчування;
 • особливості клімату (температура повітря, вологість);
 • фізична активність;
 • висота над рівнем моря;
 • маса тіла і таке інше.

Передбачається, що в середньому потрібно споживати 30 мл води на кожен кілограм маси тіла. Таким чином, людина вагою 80 кг має споживати 2,4 літри рідини на день. Звичайно, цей норматив відповідає ідеальним умовам і залежить від звичок конкретної людини – у когось вона більша, у когось менша.

Вчені пропонують відштовхуватися від наступних орієнтовних норм споживання води для нашого населення за достатнього рівня споживання:

 • немовлята – 700-1000 мл/день;
 • діти 1-9 років – 1250-1750 мл/добу;
 • дівчинки 10-18 років – 1900-2000 мл/день;
 • хлопчики 10-18 років – 2100-2500 мл/добу;
 • чоловіки – 2500 мл/день;
 • жінки – 2000 мл/день;
 • вагітні жінки – 2300 мл/день;
 • жінки, що годують – 2700 мл/добу.

Чи корисно пити воду більше за норму?

Як бачимо, денна норма води, як і добова, суттєво відрізняється для різних категорій населення. Але що буде, якщо пити воду більше за норму чи навпаки – не доотримувати необхідний її обсяг? Слід розуміти, що дефіцит чи надлишок води в організмі може мати найнеприємніші наслідки.

Людський організм влаштований таким чином, що він не може зберігати більше води “про запас” за аналогією з верблюдом та його горбом. Тому вода повинна постійно надходити, щоб ми завжди могли нормально почуватися, виконуючи свою роботу або просто відпочиваючи у відпустці.

Недостатнє споживання рідини може швидко призвести до зневоднення організму, що може серйозно позначитися на здоров’ї. Наслідки для здоров’я, до яких може призвести зневоднення, включають:

 • головну біль;
 • запаморочення;
 • порушення мови;
 • електролітні порушення;
 • судоми;
 • порушення сечовипускання;
 • інфекції сечовивідних шляхів;
 • зміни артеріального тиску;
 • запори;
 • втрату ваги;
 • порушення слиновиділення;
 • сухість шкіри та слизових оболонок.

Перші симптоми зневоднення можна помітити вже за втрати рідини понад 1%. Потім відбувається значне зниження фізичної працездатності, погіршуються терморегуляція, пам’ять, настрій, концентрація уваги, знижується апетит, з’являється почуття занепокоєння та слабкості. Коли дефіцит рідини посилюється і перевищує 8% – це може призвести навіть до смерті.

Надлишок води в організмі також може шкідливо впливати. Надмірне споживання рідини може спричинити водно-електролітні порушення. Негативні наслідки надмірного споживання рідини у здорових людей виявляються дуже рідко, оскільки їхній організм здатний виводити зайву воду і таким чином підтримувати водний баланс.

Оздоровлення разом із Rixos Prykarpattya

Ваше здоров’я та оздоровлення всього організму – у ваших руках. Це точно знають фахівці санаторного комплексу Rixos Prykarpattya, які рекомендують кожному клієнту готелю пити лише перевірену воду від надійних виробників.

Пам’ятайте, що чиста вода сьогодні вже не норма, а швидше виняток із правил. Якщо для господарських потреб цілком підійде рідина з водопроводу, для пиття краще використовувати продукцію з перевірених джерел. Саме така бутильована вода відомих брендів вже багато років поставляється в офіси, на підприємства, приватні будинки та квартири по всій Україні.

Якщо вам дороге здоров’я своєї сім’ї, вибирайте перевірену якість та цілющу силу бутильованої води від перевіреного постачальника. Спробуйте її один раз, заваривши каву чи чай, приготувавши щось на перше, і ви вже ніколи не використовуватимете звичайну водопровідну воду з крана.

Заповніть контактну форму

Спеціаліст з бронювання зв'яжеться з Вами найближчим часом

Виберіть спосіб оплати
Забронювати
Оплатити при поселенні в готель
Дата прибуття
Дата прибуття
Дата від’їзду
Проходження будь-якої програми починається мінімум з наступного після заселення дня.

Період  ночей

Вартість  грн

* Вартість програми вказується для однієї особи і не включає оплату за проживання
Дата прибуття
Дата від’їзду
Проходження будь-якої програми починається мінімум з наступного після заселення дня.

Період  ночей

Вартість  грн

* Вартість програми вказується для однієї особи і не включає оплату за проживання
Дата прибуття
Дата від’їзду
* Вартість програми вказується для однієї особи і не включає оплату за проживання
Дата прибуття
Дата від’їзду

Купівля новорічного банкету доступна при проживанні в готелі протягом 3 ночей в період з 30.12 до 02.12. Також у Вас є можливість поселитися раніше і поїхати пізніше позначених дат.

Для підтвердження бронювання необхідно внести повну оплату за програму новорічного банкету. У Вас буде можливість оплатити банкет окремо або разом з проживанням після завершення бронювання на сайті.

Дата прибуття
Дата прибуття
Дата від’їзду
Проходження будь-якої програми починається мінімум з наступного після заселення дня.

Період  ночей

Вартість  грн

* Вартість програми вказується для однієї особи і не включає оплату за проживання
Дата прибуття
Дата від’їзду
Лікування за програмою Маєра, починається виключно по вівторках

Період  ночей

Вартість  грн

* Вартість програми вказується для однієї особи і не включає оплату за проживання
 • Для бронювання терапії Маєра, потрібно здійснити передоплату в розмірі 30% від вартості програми
 • Забронювати програму Майєра можна тільки при проживанні в готелі RIXOS, на весь період лікування
 • Проживання для пацієнтів, що проходять програму Майєра, розраховується за тарифом Room only
Лікування за програмою Маєра, починається виключно по вівторках
Лікування за програмою Маєра, починається виключно по вівторках
Лікування за програмою Маєра, починається виключно по вівторках
Лікування за програмою Маєра, починається виключно по вівторках
Лікування за програмою Маєра, починається виключно по вівторках
Лікування за програмою Маєра, починається виключно по вівторках
Програми Маєра
Оберіть тривалість програми Майєра
Програма Check-Up
Програма Check-Up
ф
Програма Check-Up
Програма Check-Up
Програма Check-Up
Програма Check-Up