Ви або ваші близькі готуєтеся стати мамою? Період зачаття і виношування дитини – один з найважливіших в житті кожної жінки. Тому необхідно подвійно уважно ставитися до свого здоров’я. Однак це зовсім не означає, що потрібно на 9 місяців замикати себе в чотирьох стінах, позбавляючи розваг і відпочинку. Змінити обстановку, а заодно розвіятися, набратися позитивних вражень і зміцнити свій організм допоможе Rixos Prykarpattya – чудовий санаторій для вагітних в Україні. Він розташовується в Трускавці, і обладнаний за європейськими стандартами.
Перебування в RP поєднує в собі кілька плюсів. це:
- Чудовий відпочинок в будь-який час року. У вас буде можливість познайомитися з унікальною природою, подихати чистим повітрям і т.п.
- Зміцнення імунітету майбутньої мами і малюка. Це позитивно позначиться на майбутні пологи, а також допоможе привести на світ міцного, здорового малюка.
- Профілактика ряду хронічних хвороб (ШКТ, серцево-судинної системи та ін.)
Щоб вирушити в санаторій для вагітних в Україні, рекомендуємо заздалегідь продумати час і термін перебування в ньому. З собою досить мати запас речей, а також виписку від лікуючого лікаря, у якого ви спостерігаєтеся за місцем проживання. При виїзді з санаторно-курортного закладу ви отримаєте:
- Повністю заповнений лікарняний лист (якщо це необхідно).
- Виписку про пройдені процедурах.
- Результати зроблених аналізів і обстежень.
- Індивідуальні рекомендації і призначення від лікарів RP.
Важливо знати: в санаторії можна отримати консультації терапевта і гінеколога, а також вузькопрофільних лікарів (кардіолога, гастроентеролога та ін.). А також зробити лабораторні аналізи, УЗД, КТ, кардіограму і інші види досліджень.
Загальні рекомендації
Не знаєте, як організувати повноцінний відпочинок в санаторії для вагітних, і коли вирушати в подорож? Ось кілька загальних порад, які допоможуть вам визначитися:
- Перш ніж планувати поїздку, порадьтеся зі своїм лікарем, а також тверезо оцініть можливі ризики. Якщо існує загроза викидня, краще лягти в лікарню на збереження. Якщо явних протипоказань до подорожі немає, можна пакувати валізу і бронювати путівку.
- Оптимальний час перебування в санаторії для вагітних – 24 дня (3 тижні). За цей час можна встигнути відпочити і пройти ряд процедур. Мінімальний курс повинен становити не менше 14 днів. Але при бажанні можна залишитися на Західній Україні і довше: в першу половину такої «відпустки» ви будете проходити профілактичні процедури, а потім зможете просто відпочити.
- Ідеальний час для поїздок – другий триместр. Токсикоз, характерний для перших місяців, зазвичай припиняється, а організм молодої мами вже адаптований для виношування дитини. При цьому зберігається висока рухова активність, оскільки живіт не дуже великий.
- Ретельно вибирайте місце. Наприклад, RP пропонує відпочинок для вагітних мам з дітьми, а також може забезпечити комфортне проживання, харчування та медичне спостереження.
- Продумайте нюанси поїздки: скільки часу займе дорога від вашого будинку до курортного комплексу, як краще туди дістатися і т.п. Найкращі санаторії для вагітних в Україні пропонують трансфер від аеропорту або залізничної станції: це вигідно і зручно. На думку медиків, краще вибирати автомобіль або поїзд.
Корисно знати: ціна перебування в санаторії для вагітних (Україна) залежить від кількох факторів. Серед них – умови проживання, якість і періодичність харчування, кваліфікаційний рівень і склад медичного персоналу, якість медичного обладнання тощо.
Відпочинок для вагітних в Карпатах
Оздоровчі санаторії для вагітних в Україні настійно рекомендовано всім жінкам, які мають:
- Порушення і збої в роботі гормональної системи.
- Плацентарної недостатності.
- Легку форму анемії (допустима при виношуванні дитини).
- Хронічні хвороби внутрішніх органів (жовчного міхура, шлунка і т.п.).
- Міому матки без явних ускладнень.
Плануючи відпочинок для вагітних в Карпатах, не забувайте про елементарні правила безпеки. Ось коротка пам’ятка:
- Відмовтеся від відвідування лазні та сауни. Різке підвищення температури здатне негативно позначитися на здоров’ї, а також викликати передчасні пологи. Якщо ви обожнюєте водні процедури, краще сходіть в басейн, або відвідайте СПА, попередньо проконсультувавшись з лікарем.
- Активні види спорту.
- Екстремальні розваги (політ на параплані, стрибки з парашутом, сплави на байдарці по гірській річці тощо).
- Купання у водоймах з прісною водою. Його можна замінити відпочинком у відкритого або закритого басейну.
Безпечний відпочинок в Трускавці для вагітних має на увазі також:
- Відмова від незнайомих і екзотичних продуктів (щоб уникнути алергічної реакції).
- Прогулянки по перевіреним маршрутами, де при необхідності можна отримати допомогу інших людей. Якщо ви хочете побути в лісі, обов’язково надягайте зручне взуття і одяг, беріть засоби захисту від комах, і вирушайте туди тільки в компанії досвідченого провідника.
- Регулярне відвідування лікаря (для контролю і спостереження за станом здоров’я жінки і плоду).
Для кого протипоказаний такий відпочинок
Чи можна вагітним їздити в санаторій? Зазвичай для цього достатньо заручитися схваленням лікаря. До числа медичних протипоказань для санаторно-курортного лікування відносяться:
- Загроза передчасного викидня.
- Передлежання плаценти.
- Мало- або багатоводдя.
- Гестоз (пізня форма).
- Хвороби венеричного характеру, і ін.
Культурно-розважальна програма
RP – ідеальний санаторій для вагітних в Карпатах, відгуки про який тільки позитивні. Тут майбутнім мамам пропонують великий список культурно-розважальних заходів. В їх число входять:
- Захоплюючі екскурсії з досвідченим гідом (до знаменитих джерел з мінеральною водою, місцевих визначних пам’ятках, в міський парк Трускавця і т.п.).
- Оригінальні фотосесії на фоні різноманітних локацій.
- Шопінг (придбання сувенірів, виготовлених місцевими умільцями, а також дитячих речей, взуття, аксесуарів для майбутнього малюка). Наприклад, при відвідуванні Дерев’яного ринку або чергового ярмарку можна купити відмінну люльку або екологічно чистий розписний посуд, а також теплі пінетки і вишиту вручну пелюшку. А заодно поласувати гірським медом або свіжими лісовими ягодами.
- Заняття спортом. Проходять під наглядом інструктора. У період виношування дитини рекомендовано плавання, легка гімнастика для розтяжки і зміцнення м’язів, йога, пілатес, ходьба і навіть рибалка! Важливо чітко дозувати навантаження, враховуючи рекомендації лікаря.
- Відвідування виставок, концертів, майстер-класів. Це прекрасна можливість долучитися до прекрасного. Не дарма в народі існує повір’я: якщо майбутня мама бачить навколо себе тільки красиве, малюк теж не залишається байдужим до прекрасного. Вважається, що такі діти народжуються привабливими, і володіють чудовим смаком.
Крім цього, в санаторіях України для вагітних можна зав’язати нові знайомства, які в майбутньому переростуть в міцну дружбу. Спілкуючись з майбутніми мамами, ви зможете перейняти масу корисного досвіду, провести час в приємній компанії, а заодно разом гуляти і проходити призначені процедури.
СПА процедури для вагітних
Виношування дитини – не привід махнути на себе рукою. Жінкам, які стежать за своїм зовнішнім виглядом, і хочуть завжди виглядати бездоганно, варто підібрати СПА процедури для вагітних в RP.
До переліку рекомендованих послуг відносяться:
- Лікування та догляд за волоссям (маски, обгортання, зачіски та укладки).
- М’яка чистка та пілінг особи (з використанням ферментних препаратів або ультразвуку).
- Пілінгові процедури і прохолодні обгортання для тіла. Наприклад, за допомогою трав’яних компресів можна позбутися набряків, а за допомогою базових ефірних масел без сильного запаху – провести профілактику варикозу.
- Манікюр та педикюр, парафінотерапія.
- Кисневі капсули.
- Ручний і гідромасаж, спрямований на розслаблення м’язів.
- Відвідування джакузі з ледь теплою водою (близько + 37 … + 38 градусів).
Для проведення процедур фахівці RP ретельно підбирають суміші і склади, нешкідливі для мами і майбутнього малюка. За допомогою нескладних маніпуляцій можна привести шкіру обличчя і тіла в порядок, вивести пігментні плями, позбутися від алергії, сухості і лущення шкіри. А також попередити появу розтяжок, зняти втому і наслідки стресу.
До числа кращих процедур відносяться плавання в басейні і водна гімнастика. Це знижує навантаження на хребет, надає легкий ефект, що масажує, а також зміцнює м’язи тіла і підвищує загальний тонус. Крім цього, кожне занурення в воду надає благотворну дію, покращуючи настрій мами і майбутньої дитини.
Медики рекомендують виключити з СПА програми для вагітних відвідування лазень, де панує висока температура, а також:
- Антицелюлітний масаж проблемних зон.
- Епіляція і шугарінг.
- Знебарвлення і хімічну завивку волосся.
- Татуаж і перманентний макіяж.
- Відвідування солярію.
- Мезотерапію і т.п.
Лікування і профілактика ряду захворювань
Від стану здоров’я майбутньої мами залежить, наскільки міцні і здоровим народиться її малюк. Ось чому протягом усього період виношування дитини жінкам необхідні:
- Особливий медичний контроль. Це дозволить чуйно і своєчасно реагувати на всі зміни в організмі, а також попереджати можливі ускладнення (аж до небажаної втрати плоду і розвитку у немовляти патологій).
- Своєчасна діагностика. Дозволяє відстежувати стан здоров’я матері і дитини, а також спостерігати і аналізувати розвиток плода.
- Профілактичні заходи, які попереджають загострення хронічних хвороб у майбутньої мами. Наприклад, якщо до вагітності у жінки був остеохондроз, що розвивається в утробі плід створює додаткове навантаження на хребет. Тому необхідно проходити профілактику, щоб зберегти здоров’я спини.
Сьогодні санаторії для вагітних (Україна) пропонують безліч цікавих процедур. Серед них:
- Кисневі коктейлі (збагачені киснем відвари лікарських трав або натуральні соки). Призначаються курсом, за індивідуальними показаннями лікаря, можуть вживатися окремо або паралельно з оксигенотерапией (кисневими ваннами і т.п.). Мета – знизити ризики гіпоксії, а також підвищити запас сил організму майбутньої мами.
- Бальнеологія (лікування цілющими грязями, здобутими з дна мінеральних джерел). Грязьові суміші містять безліч рідкісних мікроелементів, і абсолютно нешкідливі для майбутньої дитини.
- Вживання мінеральних вод. Допомагає боротися з авітамінозом, занепадом сил, стрибками артеріального тиску. Поліпшує загальне самопочуття, зміцнює імунітет і нервову систему. Широко використовується для профілактики хвороб шлунково-кишкового тракту і регуляції роботи шлунка. Окремі види мінеральних вод допомагають заповнити нестачу кальцію, життєво необхідного майбутнім мамам і малюкам.
- Спелеотерапія (відвідування соляних кімнат). Благотворно діє на органи дихання, нервову і серцево-судинну систему.
RP також пропонує пройти додаткові процедури для вагітних в санаторії. До них відносяться курс спеціального масажу для майбутніх мам, інгаляції, а також індивідуально підібрані методи фізіотерапії (зі застосуванням озону, електрофорез та ін). Дієтолог допоможе скласти збалансоване меню, яке попереджає проблеми з травленням і вагою.
Чи можна вагітним в санаторій
Багато жінок сумніваються, чи можна вагітним лікуватися в санаторії. Насправді це можна і потрібно робити, якщо відсутні явні протипоказання лікаря. Тим більше що відразу ж після прибуття в Rixos Prykarpattya можна проконсультуватися у штатного медика, а також пройти додаткове обстеження.
Користь відпочинку для вагітних в санаторії
Чи можна вагітною їхати в санаторій, і коли найкраще це зробити? На думку медиків, оптимальний період для такого відпочинку – починаючи з 12-го тижня вагітності. Це чудова можливість:
- Змінити звичну обстановку, а заодно поправити здоров’я і стабілізувати психоемоційний фон.
- Зміцнити імунітет.
- Підвищити внутрішні сили, збільшити запас енергії, підготувати організм до пологів.
- Відпочити в комфортних умовах. Такий ефект складно отримати в домашніх умовах або під час стандартного відпочинку на морі.
Щаслива, спокійна, як слід відпочила жінка – запорука здоров’я і благополуччя дитини. Ось чому санаторно-курортний комплекс Rixos Prykarpattya гостинно запрошує майбутніх мам, і гарантує чудову якість відпочинку!