Інтерв'ю наукового консультанта товариства лікарів по Майєру

Деякі факти про Майєр-терапію.

Як відомо, лікарі курортного комплексу «Rixos-Prykarpattya» вже майже 4 роки успішно працюють у галузі відновлювальної Майєр-терапії. Науковий консультант Міжнародного Товариства лікарів по Майєру д-р Хенінг Сартор (Австрія) щойно прочитав черговий курс лекцій з Майєр-терапії для лікарів комплексу. Він дав відповіді на деякі запитання, що цікавлять тих, хто хоче пройти курс Майєр-терапії.

Розкажіть, будь ласка, як особисто Ви прийшли до Майєр-терапії?

- Ще в дитинстві я захворів нейродермітом і астмою. Коли я почав працювати лікарем, (а спершу моєю спеціалізацію була анестезіологія), ці проблеми зі здоров`ям настільки загострилися, що я був змушений приймати антигістамінні препарати і кортизон. Це допомагало в критичних випадках загострення, і деякий час діяло. Лише завдяки цим медикаментам я міг виконувати свою роботу. Але хотілося знайти якесь альтернативне рішення. Так я потрапив  до доктора Алекса Вітасека і пройшов перший курс Майєрівської терапії. Після другого курсу десь за пів року практично всі скарги зникли.  А після третього курсу в мене зникли і всі залишкові явища, я більше ніколи не мав з цим проблем і не вживав жодних медикаментів. Тоді я ґрунтовно почав вивчати алергологію, біохімію, функціонування імунної системи і згодом став викладачем на курсах Майєр-терапії. І зрозуміло, чому я один з найпереконаніших прихильників цієї методики - я випробував її на собі і зараз цілком здоровий!

Ще в 2011 році Всесвітня організація здоров`я оголосила, що в світі зараз епідемія неінфекційних захворювань: серцево-судинної патології, цукрового діабету, онкології, церебро-васкулярної патології і т.д. Наскільки актуальною у цьому контексті є Майєр-терапія?

- Першопричиною при виникненні діабету, проблем з артеріальним тиском чи з кровоносними судинами перш за все є певні запальні стани. І це відбувається через те, що ми подаємо організму з їжею речовини, які мають достатню кількість калорій, але замало поживних речовин. Разом з цим виникає зміна кишкової флори, і ми стаємо перед вибором: або вживати медикаменти, щоб зменшувати симптоматику  (і це має сенс при критичних станах), або вдатися до Майєрівської терапії, яка якраз ліквідує надлишково вжиті продукти, що ми вживаємо, а натомість забезпечує більше життєво необхідних речовин і очищує кишечник. Власне, основні поняття терапії Майєра – це догляд, навчання, очищення і заміщення. Завдяки цьому організм має можливість повністю відновлюватися через механізм, який називається аутофагією. Саме дослідники цього механізму зараз отримали Нобелівську премію. Тобто, якщо сказати коротко, то Майєрівська терапія – це є прикладна фізіологія і прикладна біохімія.

Згідно останніх наукових досліджень актуальним стає питання корекції мікробіому, тобто зміни флори нашого організму, яка зараз трактується патогенетично фундаментом для всіх патологічних процесів. Наскільки відновлюється флора внаслідок Майєрівської терапії?

-Сучасні дослідження показують, що патологічна флора кишечника створюється в основному через надмірне вживання білків і вуглеводів, а здорова флора живе за рахунок баластних речовин. При проходженні Майєрівської терапії ми або вдаємося до строгого голодування, або маємо дуже обмежене харчування, тобто шкідливі бактерії не отримують ні білків, ні вуглеводів,  жодного харчування, відповідно, вони не ростуть. І друге, що відбувається при Майєр-терапії, – це очищення кишечника.   Для цього використовуються місцеві мінеральні води і гірка сіль. В процесі очищення кишечника патогенні штами теж вимиваються, і завдяки цьому ми отримуємо важливі механізми для протидії хвороботворній флорі кишечника. Внаслідок цих процесів відновлюється не лише кишечник, а й покращується ситуація з іншими системними захворюваннями, такими, наприклад, як проблеми з кровоносними судинами. Майєрівська терапія робить наголос на тих місцях, де в нас знаходиться першопричина проблеми.

Як визначається рівень зашлакованості організму первинних пацієнтів?

- Для оцінки стану пацієнта існує спеціальна методика клінічного огляду. Сам доктор Майєр розробив цілу систему ознак, які можна побачити або відчути на дотик, що дають можливість оцінити ступінь зашлакованості організму. Особливо це стосується живота - є дуже багато вимірів і критеріїв, завдяки яким можна визначити  стан черевної порожнини.

Як ведеться підготовка лікарів терапії Майєра?

- Є курси, визначені товариством Майєр-лікарів. Вони читаються, як правило, в курортних закладах, де практикується Майєр-терапія, і де учасники можуть відразу пройти терапію і відчути безпосередньо на собі її перебіг і результати. Я читаю курси в таких комплексах. Паралельно працюю доцентом університету м.Кремс в Німеччині, викладаю спеціальну біохімічну лабораторну медицину і також співпрацюю з спеціальною лабораторією.

Щодо Rixos-Prykarpattya можу сказати, що лікарі тут дуже досвідчені і мають багато знань, і це видно по тому, які результати терапії у вас в комплексі. Тут пропонується абсолютно продумана, добре розвинена система Майєр-терапії, її можна чітко порівнювати з аналогічними методиками лікування у Західній Європі, а наповнення програм процедурами значно більш інтенсивне.

Які стосунки терапії Майєра з класичною медициною?

- Насамперед слід сказати, що в Майєр-терапії є одне загальне правило – ми завжди працюємо на основі строгої клінічної медицини, тобто, якісь гострі чи хронічні стани, чи бактеріологічні запальні процеси повинні лікуватися традиційними, класичними медичними методами. Майєр-терапевт, який має класичну лікарську освіту, на додаток отримує навчання з відновлювальної медицини. Тому ми називаємо цю медицину комплементарною, а не альтернативною. Ми, відповідно, самі себе позиціонуємо як додаток до класичної клінічної медицини. В деяких випадках, наприклад, при захворюваннях, які порушують обмін речовин, маємо дещо іншу позицію щодо роботи з проблемою, намагаємося усунути її першопричину. Але це допустимо робити лише після того, як відповідно до лабораторних аналізів було проведено клінічне медичне обстеження.

З якими діагнозами ви зустрічаєтесь під час своєї роботи?

- В своїй практиці я мав справу з пацієнтами з різноманітними хворобами – це діабетики, онкохворі, хворі, що страждають на порушення обміну речовин, дегенерацію сполучних тканин, нейродегенеративні захворювання (хвороби Альцгеймера, Паркінсона, розсіяний склероз). В мене було багато пацієнтів, які не могли знайти причину втрати м’язової роботи ,і пацієнтів, в яких були проблеми на клітинному рівні, і клітини не виробляли достатньої кількості енергії. Слід зауважити, що ми можемо покращити стан при багатьох захворюваннях.

Н.В. Як часто ви рекомендуєте проходити курс Майєр-терапії для профілактики захворювань?

- Звичайно, для менеджера, який є постійно в стресі, було б добре, хоча б 2 рази на рік проходити двотижневий курс. Є дуже відомий приклад з Німеччини – це наш колишній канцлер Гельмут Коль. Він моїм колегою у керівництві асоціації Майєр-лікарів Водо Вернер регулярно займався Майєр-терапією. Власне, є дуже багато підтверджень тому, що постійні стресові ситуації 80-х років він успішно подолав, зберігаючи хороший стан здоров’я, лише завдяки тому, що регулярно проходив Майєр-терапію. Він, як правило, раз на рік приїжджав, але систематично протягом майже 20 років.

У багатьох випадках ті, хто йде на терапію Майєра, мають надмірну вагу. Але є й такі, які мають проблему патологічно низької ваги. Яку тоді дію забезпечує Майєр-терапія?

- Для людей з недостатньою вагою наше завдання полягає в створенні умов для того, щоб поживні речовини, які вони вживають, могли потрапляти через кишечник в кров. Є дві найважливіші причини, недостатньої ваги: часто це якась психологічна проблема, через що виникає анорексія або це хронічне, важке обмеження травної здатності. Але обидві групи пацієнтів потребують здорового чистого кишечника. А терапія в такому випадку полягає в тому, що відбувається багато прийомів їжі на день, тобто весь об’єм їжі ділиться, і таким чином протягом дня вони отримують ізо- а інколи навіть гіперкалорійне харчування. Всі принципи ми зберігаємо - це догляд, очистка кишечника. Паралельно ми навчаємо правилам прийому їжі. І ми їм даємо більше калорій, даємо, як мікроелементи так і макроелементи, поживні речовини. Ми називаємо це терапією відбудови.

А що можна сказати про такі проблеми, як целюліт, старіння шкіри, що їх вважають типово жіночими?

- Майєр-терапія є одним з найприродніших заходів, який бореться з виникненням целюліту і старінням шкіри. В мене недавно була 70-річна пацієнтка, яка виглядала вона максимум на 50. Коли я запитав, як їй це вдалося, а вона дуже чітко знала про що йдеться, тобто вона виглядала дійсно набагато молодшою, ніж була насправді, вона сказала, що проходить Майєрівську терапію щорічно з 30 років. Тобто, з нею працювали ще мої вчителі.

Молоді жінки називають це «бодістайлінг». Краса в нас тримається на внутрішній основі, якщо ми очищаємо тканини, то позбавляємось токсинів, і таким чином покращуємо стан шкіри.

До речі, ще одна дуже хороша цільова група з показами до Майєр-терапії – це спортсмени. Більшість спортсменів мають теж проблеми з шлунково-кишковим трактом, і якщо його почистити, провести правильну Майєр-терапію, то їхні досягнення, як правило, значно покращуються. Я сам працюю з багатьма футболістами, тенісистами, біатлоністами.

Як Ви ставитесь до замісної гормональної терапії, яка зараз активно пропагується? І як цей процес співвідноситься з Майєр-терапією?

- Я добре обізнаний з цією темою. Потрібно розуміти: якщо в нас є гормон, то для того, щоб він діяв, на клітині має бути здоровий рецептор. Ми дуже багато проводимо досліджень і можемо чітко сказати, що навіть, якщо в пацієнтів після Майєр-терапії рівень гормонів залишається незмінним, то дія цих гормонів зростає значно, оскільки, якраз під час Майєр-терапії покращуються і відновлюються рецептори. Але, в загальному, якихось обмежень щодо гормонозамісної терапії абсолютно немає. Ми навіть помітили під час досліджень, що, якщо є проблеми зі статевими гормонами, і ми їх не призначаємо, а даємо замість цього мелатонін, то залози статевих гормонів мають можливість відпочити, відновитися. А потім організм сам вирівнює ситуацію зі статевими гормонами, продукує їх більше. Також завдяки тому, що під час Майєр-терапії очищається міжклітинна речовина матрекс, транспортування кисню покращується, відповідно, кисень краще живить залози, і таким чином покращується процес продукування гормонів в організмі. З цієї причини старші люди набагато краще почувають себе після Майєрівської терапії.

Ми помітили, що гостей молодого віку останнім часом стало значно більше.

- Чим раніше почати проходити Майєр-терапію, тим краще. Насправді найкраще починати з жінками, які носять дитину в утробі. Власне, щоб вже впливати на дитину, яка має народитися. Хоча з вагітними треба бути обережними, тому що під час вагітності не можна проводити нормальну детоксикацію, звичайно, в останні місяці вагітності не можна проводити масаж живота. Але ми можемо відстежувати ситуацію, старатися, щоб кишечник не засмічувався, був очищений і залишався стабільно здоровим на цей період. Наприклад, щоб внаслідок закрепів не утворювалось більше аміаку через диспепсію гниття кишечника. Ще більш корисно пройти курс очищення при плануванні народження дитини.

І також можу сказати, хоч прямих доказів цього немає, але ми також працювали з жінками, які не могли завагітніти, і за рік часу вони нам висилали фотографії з «Майєрівськими дітками». Хоч прямий зв’язок тут ще не досліджений, і, звичайно, ми не використовуємо це в рекламі.

Чи є якісь особливості фізичного стану при проходженні Майєр-терапії ?

- Власне, на початку дієт. голодування, якраз у перші дні виникає відчуття дефіциту, нестачі харчування, це є стресова ситуація для організму. І завдання перших днів всіх, хто працює з пацієнтами - це стосується і лікаря, і готельного персоналу, і офіціантів в ресторані - дати пацієнтам якісь позитивні емоції, щоб відволікти від цих стресових моментів. Тому в нас під час навчання персоналу для Майєр-комплексів, як правило, є окремі лекції, що стосуються конфліктного менеджменту, роботи з людьми і саме роботи в ці перші кризові дні. Але цей стрес відбувається у період максимум перших 10 днів, коли дефіцит харчування відчувається найрізкіше. Потім цей час минає, і тоді в пацієнтів настає період ейфорії, ситуація повністю міняється, все сприймається позитивно, але перші 3-10 днів емоційно найважчі. Саме тому оптимальна тривалість програми від 14 днів.

 

Facebook
Twitter Google+
VKontakte Foursquare YouTube
Онлайн чат