Інтерв'ю президента міжнародної асоціації Майєр-терапевтів

Rixos-Prykarpattya - центр терапії Майєра в Україні.

У наш час, коли більшість людей, живучи в шаленому ритмі, страждає від стресу і так званих «цивілізаційних хвороб», все більшу увагу до себе привертає натуральна медицина, різноманітні методики детоксикації.

Спеціалісти найвідомішого 5-зіркового курортного комплексу України «Rixos-Prykarpattya», що знаходиться в Трускавці, давно і успішно працюють у цьому напрямку. Це єдиний в Україні центр, офіційно сертифікований Міжнародною асоціацією лікарів Майєра (Австрія).

Доктор Алекс Вітасек, засновник і Президент Міжнародної асоціації лікарів Майєра, представник асоціації лікарів Майєра в Європейському товаристві натуральної медицини в Берлінському університеті, вкотре відвідав «Rixos-Prykarpattya» з лекціями для лікарів.

У бесіді з керівництвом комплексу він відповів на запитання, які цікавлять тих, хто збирається випробувати на собі цілющу силу натуральної медицини, однією з методик якої і є Майєр-терапія.

Як Ви прийшли до терапії Майєра? Ваша історія.Алекс Вітасек

- Я починав, як хірург, і мене дуже зацікавив той факт, що у 70% випадків операцій на сліпій кишці вона була насправді здоровою, незапаленою. Часто я проводив операції на органах, які вочевидь зазнали ушкоджень через неправильне  харчування. Відповідно, я задумався над тим, що ці органи можна було б вилікувати зовсім іншими засобами, уникнувши операції. Займаючись військовою медициною у Сирії, я надавав також медичні послуги і місцевому населенню. Саме там я став думати про профілактику, яка дає можливість уникнути хвороби, а не лікувати вже наявну. Адже, незважаючи на розвиток сучасної медицини і високотехнологічної фармацевтичної промисловості, проблема цивілізаційних хвороб існує. Я зацікавився тоді цією темою, і концепція терапії Майєра здалася мені логічною і успішною.

В результаті я вже не повернувся до хірургічної практики, а пішов працювати в один з оздоровчих центрів Майєрівським лікарем. Там я працював два роки, а  потім перейшов в  один із найбільших  центрів Майєровської терапії «Ланзерхоф», який згодом очолював впродовж 14 років.

Як би Ви могли коротко описати основні принципи Майєр-терапії?

- Якщо сказати коротко, то основна мета терапії Майєра – це детоксикація організму, регенерація шлунково-кишкового тракту, внаслідок чого покращується травлення, усуваються запальні процеси. Слід зазначити, що в організмі пересічної людини може бути багато невеличких запалень. Це не обов’язково супроводжується високою температурою та болем, є такі речі, які ми не відчуваємо, але ці постійні непомітні запалення є винуватцями виникнення більшості цивілізаційних хвороб, таких як рак, цукровий діабет, інфаркт, крововиливи, деменція, виснаження, хвороби опорно-рухового апарату, ревматизм і т. д. З допомогою терапії Майєра можна значно зменшити ці запалення. Найсучасніші наукові досягнення, які ми використовуємо, стосуються покращення кишкової флори. Зараз ми чітко усвідомлюємо, що флора кишківника відповідає за велику кількість процесів і спричиняє нездужання та багато хвороб.

Чи можете розповісти про історію Майєр-терапії ? Що привнесли в традиційну Майєр-терапію сучасна медицина, сучасні технології?

- Дуже цікава і важлива тема. Доктор Франц Ксавьє Майєр народився в Австрії у 1875 р., прожив 90 років і медичну кар’єру зробив в основному у Відні і в Карлових Варах. Він помітив, що травна система багатьох людей працює з порушеннями і дуже важливо для них навчитися правильному прийому їжі. Це означає повільно їсти, добре пережовуючи, не споживати їжу після настання відчуття ситості, їсти в розслабленому стані, достатньо пити. Також він започаткував спеціальне масажування живота і класичну Майєрівську дієту, найбільш відому багатьом, жорстку чайно-булочну або молочно-булочну дієту (не голод, але достатньо серйозне обмеження). Запровадив цю дієту доктор Майєр з метою краще навчити пацієнтів правильно жувати. Для цього найбільш придатним йому видався несвіжий хліб. Також він думав про те, який харчовий продукт, в умовах обмеження, міститиме більшість потрібних, поживних елементів для організму і вирішив, що молоко підійде найкраще, оскільки молоком годують немовлят в період їхнього росту, найбільшого поділу клітин, і воно мало б підходити і для дорослих. В той час все було простіше: в пшениці було менше глютену, ніж зараз, при її вирощуванні не використовувались інсектициди, які пошкоджують нашу нервову і травну систему, і майже не зустрічалося несприйняття молока, що є настільки поширеним зараз. Останнім часом дуже багато помінялось в Майєрівській терапії, зокрема, в харчуванні. Дієту урізноманітнено – обмежена кількість вуглеводів, варені овочі, які легко перетравлюються, якісні олії, що мають протизапальну дію. Крім того, ми призначаємо гірку сіль, різні додаткові вітаміни, мікроелементи. Принципи харчування при Майєр-терапії визнані і оцінені сучасною наукою. Лауреат Нобелівської премії 2016 р. професор Токійського технологічного університету Йосінорі Осумі отримав нагороду за дослідження механізмів аутофагії. Аутофагія – процес перетравлення клітиною власних органел та ділянок цитоплазми за допомогою лізосом, що позбавляє від старих і пошкоджених клітин. Саме цей процес і відбувається в умовах, наближених до голодування при проходженні курсу Майєр-терапії. У сучасній Майєр-терапії пропонуються також додаткові масажні техніки, детоксикаційні інструментальні масажі та СПА-процедури для пришвидшення процесів відновлення та регенерації. Окрім того, звичайно, максимально використовуються сучасні можливості діагностики (лабораторної, ендоскопічної, променевої).

Які існують протипоказання щодо Майєр-терапії?

- Їх, на щастя, стає все менше, тому що підхід до пацієнтів завжди дуже індивідуальний, і ми використовуємо дуже м’які види дієт. Основним протипоказанням є важкі психічні хвороби, такі як шизофренія, також гострі запалення, наприклад, гостре легеневе запалення. І рак в процесі лікування хіміотерапією, або при необхідності оперативного втручання. Неправильно казати, що Майєр-терапія може вилікувати рак. Майєр-терапія може запобігти виникненню ракової пухлини, вона також має дуже добрий вплив на процес відновлення після хірургічної операції або хіміотерапії. Якщо ж це гострий стан, то можна порадити пацієнтам, як краще себе поводити, харчуватися, але при загостренні хвороби я б не рекомендував проходити курс. Майєр-терапія протипоказана також при виразковому коліті, якщо він кровить. В той час, як хвороба Крона є якраз прямим показом до терапії Майєра, навіть якщо є кровотечі. Це найновіша інформація. Як довели сучасні дослідження, хвороба Крона є не автоімунною захворюванням, а запаленням кишківника через погану флору, як правило, ця хвороба має генетичне підґрунтя, але якраз терапія Майєра дуже добре допомагає при цьому. Протипоказанням може бути тіоретоксикоз, якщо утворюється забагато гормону щитовидної залози. І ще одне важливе протипоказання – це коли пацієнт не хоче проходити курс. Все повинно бути добровільно, звичайно.

А цукровий діабет є протипоказанням?

- Навпаки, якраз діабет 2-го типу є одним з головних показів для проходження. І з діабетом 1-го типу можна проходити. При діабеті можуть відступити супутні хвороби, які при ньому виникають. Наприклад, при діабеті 1-го типу дуже часто виникає ревматизм чи якісь висипання на шкірі. Діабетики 1-го типу, як правило, не мають надмірної ваги, але, знову ж таки, в них може виникнути виразка дванадцятипалої кишки, постійні закрепи чи діареї. При 2-му типі діабету організм має резистентність до інсуліну, тобто, рецептори інсуліну в клітинах не працюють, і в початковій стадії, хворі на діабет 2-го типу мають більшу кількість інсуліну в крові, ніж здорова людина. Але цей інсулін не працює, оскільки рецептори інсуліну пошкоджені через запалення в організмі і завелику кількість інсуліну. Цю проблему ми можемо усунути за допомогою терапії Майєра. Як правило, наші пацієнти після курсу перестають вживати медикаменти, почуваючи себе добре. Нові дослідження показують, що навіть ті, котрі вже почали приймати інсулін медикаментозно, теж можуть завдяки терапії відмовитись від цього, оскільки клітини підшлункової, які виробляють інсулін, можуть регенеруватися і відновлюватися, і, відповідно, після ікування дуже часто медикаменти не потрібні. Власне зараз в цій сфері маятник схилився в сторону терапії Майєра, нові дослідження, показують, що вона дуже ефективна при діабеті.

Що Ви скажете про алергію -хворобу цивілізації? Чи допомагає позбавитись Майєр- терапія від алергії?

- Якщо говоримо про алергію, то Майєр-терапія просто фантастично результативна в цьому плані. Алергію можна порівняти із солдатом, що збожеволів і почав стріляти по своїх, і нам потрібно навести лад в голові цього солдата. Нормалізація імунної системи завдяки Майєр-терапії вдається дуже добре, і ми підкріплюємо цю дію роботою з покращення бактеріологічного стану в кишківнику і запобіганням синдрому підвищеної проникності. Це стосується як харчових алергій, так і алергічної астми і нейродермітів, вони чудово реагують на терапію Майєра. Звичайно слід враховувати також непереносимість гістаміну, тобто, повинна бути комплексна консультація щодо харчування. Доктор Сартор, який є не лише віце-президентом Міжнародної асоціації лікарів по Майєру, але й науковцем, що працює в багатьох дослідницьких лабораторіях, свого часу випробував Майєр-терапію на собі. Я сам йому провів перший курс. Він страждав на астму і двічі в житті мало не помер від нападів, повинен був користуватися інгалятором постійно. В кінці курсу він не потребував абсолютно ніяких медикаментів. Десь за пів року він пройшов ще один курс, і з того часу (а пройшло вже майже 20 років) проблем з астмою не має, він абсолютно здоровий.

Як допомагає Майєр-терапія покращити естетичний стан шкіри?

- При нейродермітах діє дуже ефективно. Якщо ми говоримо про псоріаз, то є позитивний вплив, але не настільки, що можна позбавитися цього захворювання повністю. Але після курсу стан покращується. В старших людей чудово допомагає при акне, сприяє зменшенню вікової пігментації шкіри.

Де в світі є Майєрівські клініки?

- Більшість сертифікованих центрів знаходяться в Європі: в Австрії, Німеччині, Швейцарії, Італії, Іспанії. В Росії нещодавно відкрили центр. В Україні є «Rixos-Prykarpattya». До речі, це єдиний комплекс Майєр-терапії, який має настільки добре оснащену базу. Адже тут є навіть МРТ. З таким підбором лікарів немає жодного іншого комплексу, ніде немає такої кількості вузьких спеціалістів. Взагалі такої кількості сертифікованих лікарів, Майєр-спеціалістів не має жоден комплекс в Європі. Майєр-лікарі є в Південній Америці, Чилі, Аргентині¸ Бразилії. Багато лікарів є у країнах Бенілюксу, Швейцарії, Німеччині. Є кілька лікарів в Росії і в Туреччині. Зараз починається робота в Китаї. Думаю, що наступні роки свого життя я буду дуже часто в Китаї, вже підписано договір на організацію там шести оздоровчих центрів, це чисті Майєр-клініки. Головним інвестором виступає державний фонд охорони здоров’я. В Китаї вже наситились китайською медициною і хочуть чогось свіжого, нового. Зараз заплановані відвідини китайською делегацією всіх важливих центрів терапії Майєра. В Китаї планується заснувати окрему академію, дослідницький центр, велику лабораторію. Окремо фінансуюється велике дослідження: сто китайців будуть лікуватися в обох «Ланзерхофах» в Австрії, і буде вивчатися вплив Майєр-терапії саме на китайців. Загальна вартість такого проекту приблизно 1 млн. євро, лише дослідження. Китайці шукають щось краще і вибирають терапію Майєра, бо вона дуже добре допомагає проти цивілізаційних хвороб, на які вони теж хворіють.

Кілька слів про перспективи «Rixos-Prykarpattya». Ми вже знаємо, що це найбільший центр з великою кількістю лікарів.

- Перспективи дуже хороші. Я дуже часто згадую про вас на своїх лекціях, ставлю у приклад. Ваше розташування є оптимальним: далеко від індустріальних районів, великих агломерацій, які можуть бути небезпечними в плані екологічного забруднення або соціальних протестів, дуже далеко від кризового регіону. Думаю, що для багатьох буде набагато простіше їхати сюди, аніж шукати щось по світу, оскільки він став таким непевним. Для таких, скажімо, азіатських держав, як Казахстан, Киргистан, Таджикистан, ви – вже Європа, і, відповідно, вони теж мали б їхати сюди. Ви також можете пропонувати набагато привабливіші ціни у порівнянні з західною і центральною Європою. У вас величезна медична компетентність в комплексі, компетентність, яка не всюди є. І навіть ваші гості, які не проходять Майєр-терапію, отримують дуже здорове харчування. Я дуже рідко бачив звичайну шведську лінію ресторану настільки продуману і презентабельну. Це теж сприяє створенню позитивної обстановки, здоров‘я тут просто витає в повітрі. Ну і центр з такою кількістю номерів – це теж незвичайно. Але найважливішим для таких великих об’єктів, це я мушу теж вам сказати з досвіду роботи з іншими, щоб люди, які приймають рішення в комплексі, самі були прихильниками цього методу. А у вас це є повною мірою.

 

Facebook
Twitter Google+
VKontakte Foursquare YouTube
Онлайн чат